Pro vaše bezpečí


Cestování z pozice řidiče je velice zodpovědná věc, protože jste účastníkem silničního provozu, ať už řídíte auto, autobus nebo třeba tramvaj. Nejen ten kdo řídí profesně by měl dbát zvýšené opatrnosti, protože každá, i sebemenší chyba, může stát život nejen vás, ale i ty okolo. Během řízení by se měl každý striktně věnovat jen volantu a provozu, ale ruku na srdce – snad nikdo takový není. Spousta řidičů během řízení nesleduje provoz a věnují se telefonu nebo stolování rádia. To ale není jediný problém, který se při pohybu v provozu stává.

muž brýle

Únava je problém
Únavou za volantem trpí nejen profesní řidiči, ale stačí aby někdo jel dlouhou cestu třeba z dovolené. Vyčerpání z dětí, nevyspání a celková únava se dostaví v nejméně vhodnou dobu. Pokud cítíte že cestu nezvládáte, pokud je to jen trochu možné, odložte cestu na později nebo se s někým vyměňte. Stačí vteřina a havárie je na světě.

řízení v noci

Oslnění
Za volantem člověka značně omezuje i slunce, které dokáže znepříjemnit nebo zcela znemožnit cestu. Pokud dobře nevidíte, je těžké pokračovat v cestě, a pro takové případy by lidé měli nosit sluneční brýle, které oslnění dokážou snížit.

Ani řízení ve tmě není žádný med
Většina lidí někdy musela řídit ve tmě. Jsou lidé kteří nenávidí řízení auta během večera a v noci, protože je logicky špatně vidět. Zvěř pobíhající u vozovky, lidé bez reflexních prvků a nebo překážky na silnici jsou problémy, které mohou cestu zkomplikovat. Pro lepší vidění za volantem je dobré nosit polarizační brýle pro řidiče do tmy, které zvyšují viditelnost za tmy. Je lepší je mít v autě pro každý případ hned vedle polarizačních brýlí na denní nošení.
Brýle kupujte pouze kvalitní, protože jen ty mají opravdu funkční filtry. Pokud budete kupovat levné brýle, nemůžete od nich čekat opravdu dobré výsledky. Levné brýle jsou víceméně k ničemu.