Bez změny jídelníčku se hubnout nedá

Každý by si měl hlídat svou váhu, jinak se může stát, že se to zvrhne až do obezity. Když je váha pravidelně kontrolována, je možné ji v případě potřeby zavčas redukovat, často ani ne moc drastickými prostředky. Jakmile se ale člověk projít až do obezity, je to problém. Obezita totiž není jen trochu vyšší nadváha, ale docela závažný zdravotní problém, jehož léčba je bez ubrání na váze velmi složitá, mnohdy prakticky nemožná. Navíc neovlivňuje pouze tělo, ale i duši. Lidé s obezitou jsou často náchylnější k rozvoji různých duševních poruch, typicky deprese a klinických úzkostí.

Sušené hovězí

Někdy ani pravidelné vážení nepomůže, jelikož člověk může vážit relativně málo, a přitom mít velkou nadváhu. Pro takové případy je dobré použít výpočet bmi Bmikalkulacka.cz. BMI totiž počítá nejen s hmotností, ale také s výškou postavy, věkem a pohlavím. Díky tomu je výsledek daleko přesnější.

Když už BMI ukáže, že je potřeba hubnout, je dobré to neodkládat a pustit se s velkou vervou do toho. Základem je samozřejmě strava. Redukční dieta by měla být maximálně efektivní, a takových zase tak moc není. Jednou z mála výjimek je keto dieta, jež slaví úspěchy již dlouhá léta po celém světě. Jedná se se o vynikající způsob hubnutí, i když je potřeba být na sebe trochu tvrdý. Základem je zde totiž omezená konzumace tuků, a hlavně cukrů. Pouze tak dojde ke ketóze, kdy organismus používá tukové buňky jako palivo a tím je likviduje.

Švestky

Pohyb

Ano, bez pohybu to taky nejde. Jídlo je klíčové, pohyb však také. Peciválové nehubnou vůbec ani při správné stravě, případně jim to jde daleko hůře. Proto by každý člověk, jenž má v plánu ubrat na váze, měl sportovat. Nemusí se rovnou jednat o lehkou atletiku, bohatě postačí párkrát týdně vyběhnout do parku, zajezdit si na kole, případně zaskákat na trampolíně. Zásadní je sportovat pravidelně a s radostí.