Čerstvá šťáva každý den

Nejjednodušším způsobem, jak mít denně zdravou šťávu, je pořídit si kvalitní odšťavňovač. Odšťavňovačů je na trhu spousta. Liší se od sebe výkonem, způsobem zpracování různého ovoce nebo zeleniny, oddělením dužniny od šťávy a možností výroby dalších produktů jako je zmrzlina, pyré nebo pomazánka. Pokud si chceme vybrat dobře, řiďme se podle daných parametrů.
elektrický odšťavňovač
U vybraného odšťavňovače si zjistíme, jaké má:
·         možnosti odšťavňování – jaké ovoce a zeleninu můžeme odšťavňovat
·         hlučnost
·         rozměry
·         výkon motoru
·         kvalitu síta
·         velikost nádoby na džus a na odpad
·         způsob čištění
·         doplňkové funkce a výhody
·         cena a záruka
šťáva z červené řepy
Pamatujme si, ženeexistuje univerzální odšťavňovač, který zvládne všechno. Každá technologie zvládá něco jiného. Vybírat si můžeme z několika typů:
·         lisové – velmi kvalitní, tiché, ale dražší
·         hydraulické – nejoblíbenější, umí připravit také máslo, omáčku, krém nebo zmrzlinu
·         odstředivé – vhodné pro tvrdé ovoce a zeleninu, ale má problém s měkkými plody
·         citrusovače – jednoduchost, nízká cena i kvalita
jablko s kohoutkem
Nejprve si odpovězme na otázky, co a jak často budeme odšťavňovat a kolik šťávy budeme připravovat najednou. Zaměřit bychom se měli také na velikost otvoru, kudy budeme vkládat ovoce do odšťavňovače, jeho hmotnost a délku kabelu. Výkon odšťavňovače by měl být vyšší, aby se nám při zpracování větších a tvrdších kousků nezahříval. Čím je výkon vyšší, tím je odšťavňovač kvalitnější. Měl by mít alespoň dvě rychlosti. Zvažme, jestli se vyplatí zaplatit vyšší cenu za kvalitní odšťavňovač.
Pamatujme si, že i když se dají ovocné a zeleninové šťávy koupit hotové v obchodě, nikdy nebudou tak kvalitní, jako když si je připravíme sami doma. Máme jistotu, že jsou stoprocentní a bez různých konzervantů, barviv, vody a cukrů. Hodnotu šťáv ještě znásobíme, když si plody sami vypěstujeme.