Osram Dulux se stále drží na špici mezi výrobci úsporných žárovek

Produktová řada Dulux od renomovaného výrobce osvětlovací techniky OSRAM je špičkou ve své třídě. Potvrdil to i nezávislý spotřebitelský test výrobků, které jsou v České republice v současné době na trhu. Podstatnou výhodou, z níž tento segment úsporných žárovek těží, je velmi dobrý poměr cena / výkon. Ostatně, právě tento ukazatel je ze všech hledisek sledování kvality produktů na prodejních stáncích nejdůležitější.

Ve zmiňovaném testu se na prvních třech místech sledovaných úsporných žárovek umístily produkty řady Osram Dulux, na čele žebříčku se vyhřívá typ Duluxstar. Ve srovnání s provozem běžné vláknové žárovky tyto zdroje uspoří za rok více než 300 korun a návratnost investice se tím pádem zkrátí na zhruba 4,5 měsíce.

náhradní lampa

Špičkový výrobek za přijatelnou cenu

Výrobci se zkrátka podařilo vytvořit úsporný zdroj světla s vyšším světelným výkonem, s úsporou energie až o 80 procent, a s velmi dlouhou životností. Vláknová edisonka pracuje zhruba 1000 hodin, zatímco úsporky Dulux 20x déle. Některé typy jsou stmívatelné od 100 do 15 procent, vyrábí se s paticemi E 27 a E14, které jsou nejrozšířenější na trhu. Sortiment se rozšířil i o řady Intelligent a Pro s technologií Quick Light a s příjemným podáním světla v teplé bílé barvě 2500 K.

Řada Intelligent vyniká počtem spínání světla, jehož frekvence je již prakticky neomezená. Mohou se tedy nasadit všude tam, kde jsou zapojena pohybová čidla a automatika odpojovacích spínacích obvodů. Mohou osvětlovat místnosti stabilně po dobu až 20 tisíc hodin, anebo je lze montovat do reflektorů nouzových světel.

šroubové světlo

Inovací prošlo i stmívání, které lze nastavit až na 7 procent maximálního výkonu, přičemž se žárovka může zhasínat v kterémkoliv stmívaném bodě. Stmívatelné žárovky se označují jako Intelligent Dimm. Tato řada světel se vyrábí v provedení teplé bílé a teplé studené barvy, pod označením 827 a 840. Žárovky popisované jako „Sensor“ mají uvnitř zabudovánu detekci vypínání za denního světla.