Při cestování v tuzemsku byste neměli vynechat Prahu

Plánujete dovolenou a přemýšlíte, že ji strávíte v tuzemsku? Co takhle zavítat do Prahy? Budete možná překvapeni, kolik zajímavých míst tu lze prozkoumat. Bude se tu líbit i dětem, můžete je vzít třeba na celodenní výlet do ZOO, anebo se s nimi vydat s batůžkem na zádech pěšky či na kole do přírody.

Pražské slogany jsou stále platné

O Praze koluje mezi lidmi několik větných spojení, která ji vyzdvihují mezi nejkrásnější oblasti celého světa. Všichni v Česku dobře víme, že je stověžatá, že je matkou všech měst, že se nachází v samém srdci Evropy, ale ne každý se o tom přesvědčil na vlastní oči.

Divoká Šárka

Praha má pro našince jednu obrovskou výhodu, je tu k dispozici celá řada ubytovacích kapacit, můžete tu dokonce přenocovat v kempu, a dá se tu prožít tak báječná dovolená, jen vědět, kam se vydat, a kdy.

Kam vyrazit – Karlův most, Kampu, Chrám sv. Víta, Václavské a Staroměstské náměstí, tak tohle si nenechá ujít asi žádný návštěvník, ovšem nenechte se omezovat pouhou historií a zavítejte také do přírody. Příroda v Praze, je to vůbec možné, když jde o milionovou aglomeraci? Samozřejmě, odmyslete si okrajová sídliště bytových domů a naopak se soustřeďte na členitý terén, který v každém městě nenajdete.

zámeček v Tróji

Možná vás překvapí při cestování https://www.mylifestyle.cz/cestovani/ v Praze hluboké rokle, obnažená skaliska, tekoucí potoky, přehrada, vůně borovic, otevřené louky s dalekým výhledem – to vše objevíte v Divoké Šárce. Přírodní park o rozloze několika čtverečních kilometrů směle konkuruje i nejkrásnějším lokalitám na Šumavě či v Beskydech.

Něco podobného objevíte v okolí Hostivařské přehrady, v Prokopském údolí nebo mezi Jinonicemi a Motolem, ovšem můžete zavítat do mnoha dalších přírodních parků a rezervací. Neměli byste vynechat Petřín a Strahov, Oboru Hvězda na Bílé hoře, Vyšehrad, ZOO a botanickou zahradu v Tróji, Dešťovku v Kunraticích, Michelský les, Modřanskou rokli.

Máte-li dostatek času a jste opravdovými milovníky zajímavých panoramat a historické železnice, vycestujte Posázavským pacifikem z Čerčan do Světlé nad Sázavou. Trať kopíruje říční tok Sázavy a je považována za jednu z nejkrásnějších v celé Evropě.