Zbavte se přebytečných kil jednou provždy!

Snažíte se už dlouho hubnout a stále marně? Nejspíš jste už vyzkoušeli nespočet různých diet, určitě potraviny vynechávat nebo naopak zvýšit jejich příjem. Možná jste zjistili, že vaše tělo má záhadné způsoby fungování a že ani to, když mu odepřete jídlo, ho nepřiměje k tomu, aby se zbavilo tukové vrstvy, která je vám nepříjemná.

stojka na rukou

Práce s výživou, ale i s pohybem, je tak trochu alchymie. A my vás rádi zasvětíme do základních předpokladů pro to, abyste zhubli účinně, ale zároveň zdravou formou a aby vaše tělo netrpělo rychlou ztrátou hmotnosti. Pokud byste totiž vašemu organismu připravili až příliš rychlý šok v podobě drastického zhubnutí, mohli byste se potýkat za pár týdnů s jojo efektem, se kterým se pak pracuje ještě mnohem hůř.

banán a jablka

  • Zbavte se cukru ve stravě. Pokud je to možné, snažte se omezit cukr, který není pro vaše tělo zdravý. Přestaňte postupně sladit kávu a čaj, nekupujte si slazené limonády nebo ochucené minerální vody. Zapomeňte na průmyslově zpracované sladkosti a zákusky. Je to jako kdybyste své tělo neustále zásobovali jedem.
  • Omezte sacharidy. Zde záměrně používáme výraz „omezte“, nelze se jich totiž navždy zbavit. Pro naše tělo jsou velmi důležité, zejména pak pro naši fyzickou (ale i psychickou energii), kterou nám pomáhají udržovat. Omezení by se mohla týkat spíše těstovin, bílého pečiva a různých těst (pizza, sladké pečivo apod.).
  • Dodržujte pitný režim. Pokud je pro vás těžké vypít během dne 2,5 litru čisté vody, což by měl být, zejména v létě, váš optimální příjem tekutin, zkuste si evidovat vypité tekutiny v průběhu celého dne, nebo si pořiďte aplikaci, která vás bude pravidelně upozorňovat, že se máte napít.
  • Zkoušejte různé alternativy. Pomoci si můžete různými doplňky stravy, proteinovými nápoji (zejména po cvičení) nebo třeba přírodními prášky na hubnutí.