Designové kované zábradlí

Vždycky jsem byla hodně tvůrčí duše, a proto mě na základní škole velmi bavila výtvarná výchova. Moc ráda jsem kreslila i malovala, a tak mě maminka přihlásila do lidové školy umění. Byla jsem z toho velmi nadšená. Na umělecké škole jsem byla celých pět let a nyní dokážu namalovat krásné portréty do detailu. Moc ráda taky kreslím krajiny, to je moje oblíbená činnost číslo dvě. Ale taky moc ráda něco vyrábím. Hodně jsem se taky věnovala keramice. Tam jsem chodila už jako dítě. Pak jsem to na jistou dobu opustila a po letech jsem se k tomu zase vrátila. Moc mě bavilo se vrtat v hlíně a něco z ní tvořit. Pamatuji si na svůj první dětský výtvor. Bylo to jablko.

kovové zábradlí

Alespoň to tak mělo být, bylo to zadání. To moje ovšem vypadalo jako nevzhledná koule čehosi. Ovšem nikdo není dokonalý, a tak jsem se ještě měla co učit. Po pár měsících jsem to dotáhla k dokonalosti a moje výrobky dokonce byly i na výstavách. A taky se mi podařilo vyhrát dvakrát první místo. Víc přát jsem si ani nemohla. Taky mám doma ještě vázy z keramiky, které jsem dělala při škole. A musím říct, že moje rodina dostávala podobné dárky pravidelně na Vánoce nebo další příležitosti. Takto měl aspoň každý velmi originální a jedinečný dárek. Taky se mi podařilo několik pěkných kusů prodat, takže se mi alespoň zaplatily skoro všechny kurzy keramiky.

zábradlí kovové

Taky bych chtěla zmínit tatínka, který rád vyrábí designové věci. Většinou dělá kované zábradlí na schodiště, které je v poslední době velmi žádané. Pamatuji si na jeho začátky. Moc mu kování železa a oceli nešlo, ale postupem času se k tomu dopracoval. Nyní má svou vlastní dílnu a vyrábí opravdu krásné zábradlí. Doma od něj máme hned dvě. Jsou krásná kovaná a jsou na nich kované slunečnice. Moc se mi líbí a tatínek svá díla posílá i na soutěže, kde někdy i vyhraje. Jsem na něj moc pyšná a já mu tak už trochu fušuji do řemesla. Kovat mě taky baví a pěkně si u něj odpočinu a upustím páru. Pokud se zajímáte o pěkná zábradlí, podívejte se sem na náš web.