Deset důvodů proč chodit s kojenci na kroužky.

Už se narodilo nebo se brzy narodí a vy přemýšlíte, jestli je dobré začít s děťátkem chodit na kroužek. Co vybrat z dostupných možností a jestli vůbec začít chodit nebo se raději držet doma?

Pokud bydlíte ve městě nebo jeho blízkosti a máte k dispozici auto, pak nebudete mít problém vybrat své ratolesti nějaký ten kroužek. Pokud tuto možnost nemáte, nezbývá než se spolehnout na maminky v okolí a domlouvat si setkání s dětmi podle vašich možností.

hraní si je zábava

Skupinové kroužky jsou pro děti jakéhokoliv věku ideální. Zvykají si na ostatní, na to, že není jen máma a táta. Učí se komunikovat  a socializují se. Pohybové kroužky přispívají k rozvoji motoriky, rytmu, dávají dětem nové zkušenosti a poznání. Například na cvičení bude používat pilates pomůcky, gymnastický balon, různé sportovně orientované hračky, ale i hudební a další, které doma nemáte. Na plavání se naučí mít rád vodu, pohybovat se v ní, potápět se, používat pomůcky a hračky do vody. Zvykne si, že každá lekce má svůj zahajovací a ukončovací rituál, že má vše svůj pořádek a že musí dávat pozor na ostatní děti. Užije si spoustu legrace a vy s ním. Zdravě se unaví, za což jsme jako rodiče často vděční. Velké plus je, že se nebude bát jiných dětí, bude s nimi umět komunikovat. Rodiče se naučí spousty písniček a říkanek, pro které najdou uplatnění jistě i mimo kurzy. Vymění si s jinými maminkami či tatínky své zkušenosti, proberou zážitky, poradí se o tom, co je trápí. Takové a mnohé další výhody skýtají kurzy pro miminka.

plavání

Proto je škoda, že některé děti tuto šanci nedostanou, ačkoliv by rodiče možnost měli. Ano, kroužky stojí peníze a čas, ale pokud je aspoň malá šance, proč dítěti nedopřát to, co doma nepozná. Přece jen, dokud jsou děti malé a potřebují nás, trávit s nimi čas a učit je novým věcem, být přítomni jejich poznávání a poskytnout jim možnost širšího rozhledu, je krásné a naplňující.