Obdarujte ty nejmenší – Jak vybírat dárky pro malé děti, a které hračky jsou pro ně vhodné?

Vánoce jsou za rohem a to je doba, kdy se řeší hlavně dárky. No a dárky pro děti jsou vždy to, co řešíme ze všeho nejvíc. Jaké volit pro naše nejmenší děti?

Obdarujte ty nejmenší – Jak vybírat dárky pro malé děti, a které hračky jsou pro ně vhodné?

Když nám děti trošku povyrostou a začnou chodit do školky, není už takový problém pro ně vybírat hračky a dárky. Děti, které už jsou větší a jsou v předškolním nebo školním věku, si totiž mohou hrát se spoustou nejrůznějších hraček a všichni moc dobře víme, že dneska je nabídka skutečně obrovská. Jak ale řešit dárky pro děti menší? Zvláště v podzimním období, kdy už si pomalu začínáme uvědomovat, že nám Vánoce klepou na dveře, je tato otázka hodně aktuální. I když každý, kdo dítě má, ví, že hračky se dětem kupují celoročně. I když se zdá, že hračky mají dítě zejména zabavit a samozřejmě i potěšit, i hračky mají dítě něčemu naučit. Je spousta hraček naučných, ale v podstatě díky každé hračce se dítě něčemu přiučí.

pexels-photo-3662667

Pro nejmenší neposedy

Miminka sice z hraček ještě rozum nemají, vnímají ale postupně tvary i barvy a zejména zvuky, když už i miminko začne sedět, lozit a objevovat svět, začne si hrát s prvními hračkami, které musí být hlavně hodně barevné a pokud možno mají i vydávat co nejzajímavější zvuky. Interaktivních hraček je nespočet, vybrat si mezi nimi může být těžké snad už jen proto, že jich je skutečně moc. Každé malé dítě si kromě hraček vždycky oblíbí i nějakou tu pohádku, každé dítě má oblíbenou pohádkovou postavičku nebo má své oblíbené zvíře. A vědět, co má dítě nejraději, to je klíčem k úspěchu.

Hračky nezávadné i poučné

Malé děti rády nejen objevují, ale všechno hlavně ochutnávají. Téměř všechny děti již po generace spojuje také ještě jedna vášeň. A tou je stavění kostek a skládání lega. Kostky z kvalitního dřeva nebo nezávadného plastu mohou skládat i opravdu nejmenší děti, ale ani lego a jiné stavebnice tu nejsou jen pro odrostlejší děti. Sady na hraní My First https://www.masinka-tomas.cz/c/masinka-myfirst-masinka-tomas/sady-na-hrani jsou určeny pro malé děti již od jednoho roku, jednotlivé části jsou totiž dost velké a tak nehrozí dětem žádné nebezpečí během hry.

pexels-photo-1329318

Všichni totiž víme, že malé kousky skládačky nejmenším do rukou nepatří. Jenže ani ty nejmenší nechceme od skládání ochudit, proto jsou tu sady s označením My First. Sady vybírejte tematicky podle toho, co dítě zajímá a kromě toho, že si pak ratolest užije spoustu zábavy, díky stavebnici si procvičí i jemnou motoriku a bystrost.