Plavání je sportem budoucnosti! Přečtěte si proč

Přemýšlíte, že byste měli začít dělat nějaký ten sport, ale nemáte ponětí, jaký? Běh je moc náročný a posilovna drahá? Začněte plavat!
1.       Dostupné
Plavání je oblíbený sport a najít bazén není žádný problém. Nemusíte chodit zrovna do Aquaparku nebo velkých středisek s tobogány, ale stačí poměrně malá bazénová hala (teoreticky může stačit i Váš bazén, nebo rybník).
Poněkud horší je to s cenovou dostupností, ale pokud opravdu budete chtít, můžete si pořídit například permanentku.
Dívka vynořující se z jezera
2.       Pro všechny
Plavat může každý člověk. Dítě, dospělý, nebo senior, zdravý, po zranění, nebo i těhotná žena, prostě kdokoli. U plavání je velká výhoda v jeho různorodosti. Můžete si vybrat z několika stylů (prsa, kraul, znak, motýlek, …) a to nemluvě o možnosti rozšíření, díky doplňkům (ploutve). Plavat můžete pomalu, rychle, pod vodou, záleží jen na Vás a na tom, co Vám vyhovuje.
3.       Uklidňující
Uvědomte si, že plavete jen pro sebe (pokud zrovna nejste závodník). Nehrajete za tým, nikomu nic nemůžete pokazit, nemusíte se soustředit na taktiku, nebo na ostatní lidi. Soustřeďte se na svůj dech a na svoje pohyby. Nemusíte nikomu vysvětlovat, proč jste plavali zrovna takhle a takhle zase ne, nikomu se nemusíte omlouvat, za to, že jste udělali chybu.
Plavec v bazénu
4.       Neničí klouby
Plavání je jedním z mála aerobních sportů, který při jeho provozování neničí klouby. Je to právě díky vodě, která tlumí nárazy a nepoškozuje je.
To je obrovská výhoda například oproti běhání. Lidé, kteří pravidelně běhají, mají zhruba po čtyřech, pěti letech velmi opotřebené klouby, respektive vazivo, které propojuje kloub a kost. Nejhůře jsou na tom ti, kteří běhají po ‚tvrdém‘ povrchu, jako je například beton. Pokud běháte a chtěli byste alespoň trochu svým kloubům ulevit, běhejte alespoň po přírodních stezkách, které mají povrch z hlíny, což tlumí nárazy při dopadu při běhu.