Škoda Scala mění strategii společnosti

Už jste měli to štěstí vidět Škodu Scala na silnici? Pokud ano, tak zaručeně víte, jak je hezká. Hovoří se o ní jako o náhradě za Rapid, ale je mnohem víc. Pro automobilku jde o přelomový model, který jim zajistí cestu ke hvězdám. Díky tomuto vozidlu se totiž chtějí posunout od nejlevnějších aut v koncernu k něčemu s vyšší hodnotou.
 projížďka v horách

Nová Octavie představuje budoucnost

Pro českou automobilku je Scala první možností, jak veřejnost připravit na chystané změny ve výrobě. Společnost totiž nechce být považována jen za nejlevnější. Raději by se stali cenově výhodnou a zajímavou variantou k nejlepším autům, které najdete ve stejné třídě. Nečekejte ale, že budou mít nejnižší ceny na trhu. Tomuto statutu se chtějí vyhnout a stát se pro řidiče hodnotnějšími z pohledu výkonu i designu.
 vícepodlažní parkoviště

První velká změna: cena

Od Rapidu se Scala liší v několika ohledech a ten, kterého si všimnete jako první je jistě nákupní cena. Základní hodnota se totiž posunula o celých 70 tisíc korun nahoru. Ale nebojte se. Získáte lepší základní výbavu, jejíž součástí je např.:

  • možnost udržení vozidla v jízdním pruhu,
  • bezpečnostní asistenti (Front Assist apod.).

 

Komfort během jízdy

O designu nemá smysl se bavit, protože je to vždy otázkou vkusu. Co ovšem nemůžete popřít je pozornost, kterou konstruktéři věnovali výrobě. První věcí, které si zajisté všimnete hned po výjezdu je ticho. Odhlučnění je prakticky dokonalé a v současnosti se jedná o nejtišší model, který Škoda představila.
 
Z nabídky motorů si můžete zvolit benzinové tříválce o objemu 1,0 nebo 1,5 litru. Pokud máte raději nafťáky, tak si místo toho můžete vybrat naftový čtyřválec s objemem 1,6 litru. Podle automobilky se nejprodávanější stane verze 1.0 TSI s výkonem 85 kW. Je to dost pravděpodobné, ale nebudeme předbíhat.
 

Připravena na mladší generace

Společnost by ráda přilákala i mladší řidiče, a proto si dala záležet i na digitálním vybavení. Scala obsahuje zabudovanou Sim kartu, datové připojení LTE a multimediální displej o velikosti od 6,5 až do 9,2 palce. Na displeji budete moci ovládat veškeré aplikace a dopřát si tak i technologického komfortu a připojení na síti 24/7.