Prevence vám zachrání chrup

Mít zdravé zuby, pokud možno po celý život, je jistě touhou každého z nás. Ne každý má ale dispozice od přírody nebo zděděné po předcích, aby takové štěstí měl. Proto je zapotřebí tomu trochu pomoci. V současné době už to není vůbec žádný problém.
mrkev v puse
· Stačí navštívit dentální hygienu a vítaný výsledek se brzy dostaví.
Problémem snad každého z nás je zubní kámen, který se usazuje na našem chrupu a může nám způsobovat do budoucna spoustu problémů. Proto je zapotřebí se ho zbavit.
· Jestliže navštívíte centrum dentální hygieny a necháte si vyšetřit dásně a chrup, můžete předejít mnoha potížím a bolestem.
Moderní kliniky a centra vám mohou nabídnout doslova technické zázraky, díky kterým nepocítíte žádnou bolest při odstranění zubního kamene. Tento proces se provádí pomocí piezoultrazvukového přístroje. Taktéž budou z vašeho chrupu odstraněny pigmenty a zubní plak.
odstraňovač zubního kamene

Veškeré usazeniny jsou nebezpečné

Aby byl výsledek skutečně dokonalý, odstraňuje zubní kámen dentální hygienistka jak zmíněným přístrojem, tak i ručními nástroji. Zbavíte se této nežádoucí zubní zátěže nad dásní, i samozřejmě pod ní. Jakákoliv usazenina na chrupu (zubní plak i kámen) je nebezpečná zejména do budoucna.
· Díky těmto vlivům se mohou vyvinout nemoci, které jsou náročné na léčení.
· V tomto případě tedy platí opravdu doslova, že prevence je nesmírně důležitá.
V prostorách dásní může vzniknout takzvaný „chobot“ neboli kapsa, která je vyplněna právě zubním plakem a zubním kamenem. Tento proces většinou předcházel zánět dásní.
o Nepodceňujte tedy žádné problémy se zuby, ale ani s dásněmi.
Náprava této důležité části našeho těla bývá často velice problematická a mnohdy bez pomoci umělých náhrad také nemožná. S pomocí dentální hygienistky se také naučíte, jak o svůj chrup správně pečovat a jak používat všechny dentální pomůcky.