Voda v bazénu bude stále křišťálově průzračná


Každý majitel zahradního nebo i domácího koupacího zařízení pochopitelně vyžaduje, aby byla voda stále v perfektním stavu. Pomocí vhodné moderní bazénové chemie to není vůbec nic složitého. Při pravidelné údržbě bazénové vody je možné využít mnoho různých přípravků.
kruh na hladině

o Kromě klasických pevných tablet jsou k dispozici i tekuté prostředky, které si snadno poradí s organickým znečištěním a udrží bazénovou vodu v žádané kvalitě po celou dobu koupací sezóny.
o Jedním z velice výkonných přípravků je i aktivní kyslík.
Vzhledem k tomu, že se v tomto případě jedná právě o kapalný produkt, je jeho použití velice snadné a nenáročné.
– Stačí potřebné množství rozmíchat v malém množství bazénové nebo pitné vody a aplikovat rovnoměrně po celém obvodu bazénu.
– Pro rovnoměrné rozptýlení je vhodné mít po celou dobu tohoto procesu zapnuté čerpadlo bazénové filtrace.
Tento přípravek je vhodný i k použití v automatických dávkovačích, které jsou určené pro kapalné bazénové přípravky.
muž s batoletem ve vodě

Pravidelné měření pH pomůže při údržbě vody

Kapalný kyslík lze využít pro všechny druhy bazénů. Doporučená koncentrace je přibližně od 8 mg/l až do 15 mg/l. Vždy je vhodné přečíst si údaje na obalu, které uvádí výrobce bazénové chemie. Dávkování je doporučeno jednou za tři až šest dnů.
o Přípravky na bázi aktivního kyslíku vyhovují majitelům domácích i zahradních koupacích zařízení pro absenci jakéhokoliv zápachu, který je charakteristický zejména u chlorové chemie.
Při údržbě bazénové vody je důležité znát i její parametry. Proto se doporučuje pravidelné měření některých hodnot, ke kterým patří především pH. Získání této informace je velice snadné díky testerům. Hodnoty pH lze velice jednoduše upravit. I tyto pomocníky můžete zakoupit v několika možných variantách. Vyrábějí se jak v sypké (granulované) tak i kapalné podobě. https://citaty.net/klicova-slova/podoba/