Udělejte si čas a vezměte děti na výlet

Co takhle konečně odložit mobil a notebook a vyrazit ven do přírody? Virtuální svět sociálních sítí a e-mailových kontaktů je fajn, ale nesmí se to přehánět a hlavně nám nesmí virtuální realita přerůst přes hlavu. Přece jen žijeme v hmotném světě, kde se cení zejména přírodní bohatství. Poznáte to hlavně po delším pobytu ve městě, kdy jej opustíte a naráz se ocitáte někde u moře nebo na horách, a vnímáte ten propastný rozdíl zejména v energii. Všude kolem květiny, stromy, ptáci, a to vše tu žije velice aktivně a komunikuje spolu i přesto, že se tu nevyskytuje žádný Internet.

Vltava v Českém Krumlově

Pronajměte si dodávku – je to výhodné zejména v tom, že vezmete na výlet celou rodinu, ve voze se netísníte, kabina je prostorná včetně prostorných sedadel a do zavazadlového prostoru se toho vejde víc, než do osobního auta. Můžete vézt současně jízdní kola a nafukovací raft a k tomu ještě třeba horolezecké vybavení, takže váš výlet získá větší rozměr.

Kombinujte plavbu po řece, jízdu na kole a lezení po skalách – chcete-li si užít pohodový víkend nebo dovolenou, a propojit tyto tři aktivity v jeden celek, máte možnost to udělat třeba na Vltavě. Je to nesmírně atraktivní prostředí, kam míří každý rok v letní sezóně tisíce nadšenců. Můžete se jim vyhnout, pokud svou dovolenou naplánujete na konec června, anebo konec srpna.

Český Krumlov

Počmáraná skála – naznačili jsme tu možnost brát si s sebou horolezecké vybavení. Pokud vás toto dobrodružství láká, můžete jej uplatnit na „Papouščí skále“, která se nachází v blízkosti vodáckého kempu v Novém Spolí, nad Českým Krumlovem.

Cyklistika podél Vltavy – Vltava se červenci a v první polovině srpna mění na vodácký ráj a je tu také velmi živo. Chcete-li se tomu vyhnout a pozorovat vodáky jen z povzdálí, máte možnost při jízdě na kole podél řeky z Vyššího Brodu až do Českého Krumlova.

Vltavou na raftu – vodáckou atmosféru si tu užijete i v červnu nebo v září, v té době je tu víceméně klid a putování s raftem může být krásnou dovolenou. Dodávka z půjčovny dodávek v Praze vám poslouží jako doprovodné vozidlo, kam uložíte svou bagáž a zásoby potravin či pitné vody.