Ušetřit se dá téměř všude

I když dnes používáme ve velké míře bezhotovostní platby, kde se dá. Přesto tu platí po staletí známé jedno pořekadlo: „Peníze jsou kulaté, a proto se rozkutálejí raz, dva.“
Trochu z historie, jak se začalo dát ušetřit na bankovních poplatcích.
Možná si vzpomínáte na rok 2013, kdy se doslova začali bouřit klienti s půjčkou a hypotékou od našich velkých bank. Začali se obracet na právníky, protože v té době jejich banky to výškou v poplatcích skutečně už „přepískly“. Mnoho klientů se začalo bránit a obraceli se na právníky. I tím, že změnili banku, která nabízela nízké nebo žádné poplatky. Ať to bylo zákonné nebo nezákonné, hlavní je, že výsledkem bylo to, že většina těchto bank začaly časem poplatky vracet a poté se i snížily. To je hlavní. ušetřit peníze v bance
 
Ale i v současnosti, když se podíváte na svůj běžný účet (většinou v internetovém bankovnictví), tak některým z vás, stále ty věčné poplatky za různé bankovní služby určitě nepotěší. Spočítejte si sami, kolik peněz vám tak ročně z vašeho účtu odteče – a naprosto zbytečně.
Věřte, že někdy jsou ty jejich (bankovní) placené služby zbytečné. Takže, pokud tomu budete věnovat trochu svého času a zamyslíte se, v této chvíli vám určitě jako první pomůže internet. Tam najdete několik kvalitních webových stránek, které vám usnadní dokonalý přehled našich bank s jejich službami a poplatkům za ně. Poté když svou banku navštívíte osobně a zkusíte se nejdříve domluvit, tak možná zjistíte, že i nemožné je možné. A když ne, tak výběr nové banky bez poplatků stojí za to.
A co se dá například u těchto placených bankovních služeb změnit? Například:
 

  • Zrušit způsob měsíčního výpisu doručení – ale ne na poštu. Pokud nemáte internetové bankovnictví, je tu možnost zaslat zdarma výpis do emailu.
  • Poplatek za odchozí platbu a platbu do zahraničí
  • Poplatky za výběry z vlastního a cizího bankomatu – zde si musíte rozmyslet, co je pro vás výhodnější
  • Nízkou úvěrovou sazbu za hypotéku a i výhodnou dlouhodobou fixaci.

 bankovní poplatky
Výběr banky bez poplatků jak pro běžný účet, tak s co nejnižší úrokovou sazbou a dobrou fixací u hypotečních úvěrů je dnes už velký. Protože banky o své klienty nechtějí přijít, jsou ochotné vám vyjít vstříc.