Výběr zahradního nábytku

Nábytek určený na zahradu si vyberte podle svých představ, ale při svém výběru se řiďte také praktičností.
Druhy zahradního nábytku
Dřevěný
Tradiční materiál, který se hodí do všech typů zahrad, jak venkovských, tak moderně laděných.
zahradní sestava nábytku
Druhy dřeva používané na venkovní nábytek:
Eukalyptus
Je cenově dostupný, eukalyptové dřevo je odolné povětrnostním vlivům. Při nákupu již bývá ošetřeno olejovou glazurou.
Teak
Výrobky na venkovní použití z tohoto dřeva jsou dlouhotrvající, nebobtnají a nenasakují do sebe vodu. Jednou ročně je nutné je ošetřit speciálním olejem.
Borovicové dřevo
Nábytek je snadno cenově dostupný. Na křeslech, stolech a lavicích vynikne hezky kresba letokruhů. Výrobky z borovicového dřeva je nutno natřít olejem pro jejich dlouhou životnost.
Dřevo Meranti
Název „Meranti“ je označení pro několik druhů dřevin, které pocházejí z Asie. Produkty z tohoto materiálu jsou velmi odolné povětrnostním vlivům a bonusem je také vysoká tvrdost tohoto dřeva.
dítě na dřevěné židli
Plastové
Jejich plusem je cenová dostupnost a velký výběr tvarů a barev, takže si můžete sladit venkovní nábytek do své vlastní barevnosti.
Kovové
Tady vévodí hliník, který je odolný povětrnostním vlivům. U kovového nábytku je třeba dokoupit podsedáky, protože sedací plocha bývá z letního vedra velmi rozehřátá. Kovový nábytek vám také uspoří místo při stohování. Dalším kovem, který se používá na výrobu zahradního nábytku je ocel. Ta bývá kombinovaná s plastovou sedací plochou ve tvaru proplétané struktury nebo s textilním sedákem.
Ratanové
Mají nízkou hmotnost, pohodlně se na nich sedí. Ratan je stálobarevný. Na zimu je třeba ratanový nábytek uskladnit v suchých prostorách.
Dural, polyratan
Názvy materiálů pro sedací zahradní nábytek, který napodobuje přírodní ratan, ale je vyroben z plastu. Výhodou je velice široká škála barev, takže se můžete rozhodnout pro svou oblíbenou. Zahradní nábytek je nutné na zimu skladovat v zastřešených prostorách, chráněných před sněhem a deštěm.