Vhodný nástroj ke zchlazení

Na zahradě by neměl v ideálním případě chybět bazén, ale pokud není možné z jakéhokoliv důvodu jeho koupě, pak je dobré najít adekvátní náhradu.

Vhodný nástroj ke zchlazení

Vedra už jsou tady a každý to řeší po svém. Ideální je zvýšit konzumaci tekutin, tedy hlavně vody, a také pravidelně hydratovat pokožku. K tomuto účelu mohou dobře přispět různé speciální krémy, ale upřímně řečeno, není nad vodu. V případě, že vlastníte bazén, ideálně u domu, máte v podstatě ty nejlepší podmínky. Můžete se kdykoliv zchladit, a ještě dopřát pár temp, což je zdravé v jakémkoliv počasí. V případě, že není možné u vás bazén postavit, měli byste zvažovat nad alternativou. Je jasné, že velkou koupací plochu asi jen tak něco nenahradí, ale jsou tu možnosti.

Dopadající kapky

Jednou z těch nejlepších je koupě solární sprchy. Nejedná se samozřejmě o adekvátní alternativu, i když jak se to vezme. Pokud budete trávit volný čas na zahradě a budete mít pocit, že jste přehřátí, je rozhodně praktičtější zvlažit se hned na místě než běžet zase do domu do koupelny. Ovšem má to i jiné výhody.

Samozřejmě, že jednou z těch největších, je cena. Ta je až násobně nižší než v případě levných nadzemních bazénů. Jak již bylo řečeno, zchladit se tímto způsobem je rovněž efektivní, možná i efektivnější než skočit šipku do bazénu. Přeci jen, padající voda má také své kouzlo, ale plavání nenahradí. Solární sprcha Chlorito.cz však nemusí fungovat pouze jako zdroj osvěžení, ale může nahradit třeba zahradní hadici. Ano, některé modely jsou vybaveny i hadicemi, díky čemuž je můžete používat třeba k zalévání zeleně. Velice efektivní.

Padání vody

Zdroj energie

Vzhledem k tomu, že solární sprchy verou veškerou svou energii ze slunečního svitu, nemusíte se obávat, že by se zvýšila spotřeba elektřiny u vás v domácnosti. Jedná se v podstatě o docela autonomní jednotky, tedy až na zdroj vody. Na ten je potřeba sprchu buďto připojit, případně v pravidelných intervalech doplňovat její zásobník. Je tu další malá nevýhoda, a sice nutnost slunečního záření. Bez něj zařízení nefunguje, takže v noci nebo během zamračených dní si na venku příliš tekoucí vody neužijete.