3 zásadní tipy proti karpálnímu tunelu

Syndrom karpálního tunelu není nic příjemného. Čekat můžete obrovskou bolest, neschopnost zvednout hrneček s kávou a dlouhou léčbu. V Čechách se jím trápí zhruba 40 tisíc osob. Tato nemoc je způsobena neustálým stiskem úzké štěrbiny na zápěstí. Hlavním faktorem, který to způsobuje, je dlouhá a opakovaná práce s myší a psaní na klávesnici. Důležitá je přitom především prevence.
ruka na klávesnici

Klíčem jsou pauzy a vybavení

Základem je samozřejmě dělat si během práce kratší i delší pauzy a ulevovat tak svému zápěstí. Ještě důležitější je ale vybavení, které můžete sehnat v každém dobrém elektru . Klíčová je ergonomicky tvarovaná myš. Nesprávně zvolená myš je totiž hlavním důvodem k syndromu karpálního tunelu.

Malé modely myší jsou vhodnější pro občasné použití, ale pro každodenní použití je lepší větší. Ergonomické jsou skvělé právě proto, že vytváří přirozený úhel pro zápěstí. A možností je také vertikální myš. Počítejte ovšem s vyšší cenou, protože nejde zrovna o klasický model.

Nejlepší podložka pod myš

Zdravotní gelová podložka je nejlepší možností, jak ulevit svému zápěstí, a to i bez koupi nové myši. Tyto podložky vůbec nejsou drahé, takže její koupí jen získáte. Navíc ji můžete použít k jakémukoli zařízení bez ohledu na velikost nebo tvar modelu.
myš na podložce

Podložka ke klávesnici

Stejně jako při používání myši, tak i během psaní svalům dáváte zabrat. Proto existují také podložky ke klávesnici, které vám s tím pomohou. Speciální podložku si dáte před klávesnici. Skvělou variantou tohoto produktu je například Trust Flide Keybord Wrist Pad.

Myslete na své zdraví, ať děláte cokoli. Věřte, že namožené svaly a šlachy jsou jednou z nejméně příjemných věcí, kterou si odnesete z kancelářské práce. Budete muset docházet k ortopedovi, cvičit a ve vážných případech se může stát, že vám lékař dá okamžitě ruce do sádry. Nesmíte s nimi totiž hýbat, což je samozřejmě hodně těžké.