Jakou cestou na Sněžku


Sněžka je oblíbenou destinací jak v zimě, tak v létě. Lidé jezdí na dovolenou do Krkonoš na chatu, ale samozřejmě tyto chvíle musí skloubit s návštěvou naší nejvyšší hory. V létě si dejte pozor, abyste během výšlapů neschytali úžeh či úpal, jelikož by vám toto objevování mohlo znepříjemnit celou vaši dovolenou. Ale je pravdou, že byste takové místo neměli vynechat, když už se nacházíte poblíž. A výhled? Ten stojí za to.

 vysokohorská lanovka

Lanovka

Můžete se nechat vynést přímo z Pece pod Sněžkou na vrchol hory. Jízda trvá nahoru asi 14 minut a cesta pouze tam vyjde jednoho dospělého na 210 korun. Ovšem v letních dnech si opravdu chvíli počkáte. Osob, které se chtějí svézt, je mnoho a můžete si počkat klidně i dvě hodiny. Tato cesta vás bude něco stát, ale jedná se o nejpohodlnější možnost, jak se dostat na horu.

 

Výšlap z Pece pod Sněžkou

Můžete se však vydat z Pece pěšky skrz Růžovou horu. V chatě na Růžohorkách se můžete osvěžit a najíst. Cesta má dohromady 6,5 km a jedná se o tu nejkratší. Výstup je náročný, ale ne nejtěžší. Začínáte na zelené trase a od již zmíněné chaty přecházíte na žlutou.

 horská krajina

Výstup z Horní Malé Úpy

Pokud volíte výšlap z Pomezních bud v Horní Malé Úpě, pravděpodobně vás čeká poměrně příjemná procházka. Cesta je velmi dobře schůdná, jedná se proto o nejlehčí výstup. Začínáte na červené trase k chatě Jelenka, kde se můžete občerstvit, a poté pokračovat přes Obří hřeben až k cíli.

 

Pokud chcete výzvu, můžete se vydat na 7 kilometrů dlouhý výstup od Obřího dolu, kde je k dispozici důl Kovárna. Jedná se o nejtěžší výstup po modré stezce, která ovšem lidem imponuje svými nádhernými výhledy. Jedním z nich je také výhled na Studniční horu. Je tedy na vás, jakou cestu si zvolíte, ale je třeba nepřeceňovat své síly. Pokud však chcete zažít opravdové dobrodružství a mnohem lepší pocit z celého výletu, doporučuji nechat lanovku jet a projít se na vrchol po svých.