Nachlazení je velmi nepříjemné ale bohužel, zdá se, že nás před ním spolehlivě neochrání ani ta nejsilnější imunita. Především v zimním období, kdy jsme vystaveni nízkým teplotám, je běžné, že se nachladíme. Rýma, kašel, necítíme se dobře…to všechno jsou příznaky nachlazení. Během nachlazení obvykle nebýváme doma, pokud se k tomu nepřidají další, vážnější příznaky, jako jsou třeba vysoké teploty. Nicméně všichni souhlasíme, že je to velmi nepříjemné, proto se z toho snažíme dostat co nejdříve ven.
Jako prevence před nachlazením se držte v teple. Nepodceňte oblékání v zimním počasí. Vrstvěte oblečení a snažte se udržet v těle všechny své části těla. To znamená nosit takové věci jako šálu, čepici a podobně. Snažte se také při chůzi venku dýchat nosem, ne pusou. Vdechovaný vzduch se v nose ohřeje, v ústech tolik ne, proto vdechujete mrazivý vzduch.
Při prvních příznacích vám mohou pomoci i velmi jednoduché rady. Zvyšte svůj pitný režim, pijte hodně vody, vhodné je zařadit i bezinkový čaj nebo zázvorový čaj, který je skvělý proti nachlazení. Můžete koupit již hotovou zázvorovou směs a nebo si ho doma připravit sami ze syrového zázvorového kořene.
Proti počátkům nachlazení pomáhá i vitamín C. Buď si ho zakupte v lékárně, třeba ve formě rozpustných tabletek ve vodě, nebo alespoň zvyšte příjem potravin, které mají vysoký obsah tohoto vitamínu. To jsou třeba citróny, pomeranče, mandarinky a všeobecně všechny citrusové plody.
Jestli se celkově necítíte dobře, pomohou vám léky, které obsahují paracetamol. To je třeba všeobecně známý paralen. Dobré je si ho vzít spíše večer, jelikož až si ho vezmete, začnete se více potit, a to může být třeba v práci hodně nepříjemné. Proto si vezměte na noc tabletku paralenu nebo podobného léku, pořádně se zachumlejte do tepla a zkuste se z nachlazení vyspat dlouhým a kvalitním spánkem.