Špička italské kvality

Ferrari je italský výrobce luxusních sportovních vozů se sídlem v Maranello. Společnost byla založená v roce 1939 mechanikem a závodníkem Enzem Ferrarim.  První auto bylo postaveno hned rok na to. Za jako úplně první počátky jsou však považovány ty, které byly až po pěti letech od založení jména a po vyrobení prvního automobilu (Ferrari 125 S) s dnes všem známým odznakem firmy. Společnost má za sebou bohatou historii závodů a je označována jako prémiová značka, už jen protože jejich vozy stojí v přepočtu 3 450 000 až 34 500 000 korun.
dynamický vůz
Nejrychlejší auto z „garáže“ Ferrari je F50 GT1, které může překročit rychlost 370 km/h. Nejsilnějším vozem je FXX, který má asi 800 koňských sil. FXX je lehčí vylepšená verze F60 Enzo; jedná se o nejexkluzivnější model Ferrari, který si vás musí jednoduše vybrat (nikoliv vy jeho), protože se jedná v podstatě o závodní auto. Auto je tak extrémní – zcela ploché pneumatiky, nízká jízdní výška a žádné bezpečnostní prvky na vozidle, jako jsou airbagy), z čehož logicky vyplývá, že se nemůže legálně řídit po silnicích. Pokud byste si takový vůz zakoupili, firma vám ho uschová u sebe v továrně, v Itálii, kam si můžete přijet zajezdit na soukromý závodní okruh nebo motorové vozidlo můžete na přání nechat přepravit na jakoukoliv jinou soukromou dráhu na světě.
volant ferrari
Těchto morbidních modelů bylo doposud postaveno třicet a byly prodány zákazníkům za 57 500 000 korun. Značce udělal dobré jméno i sedminásobný mistr světa Formule 1 Michael Schumacher, který v roce 2006 odešel do důchodu. Symbol společnosti – vzpínající se černý kůň je původem z leteckých es za první světové války. Po válce rodiče Francesca Baraccy, který s těmito esy létal, přišli za Enzem a požádali jej, aby tento znak použil na svá auta, údajně mu to přinese štěstí. Enzo udělal pár úprav, ale jejich žádosti jinak vyhověl.