Nejbohatší lidé světa

V potaz beru jak majetek, tak příjmy, zkrátka vše dohromady. Na prvním místě je velmi dobře známý Jeff Bezos. Tento čtyřiapadesátiletý Američan vlastní Amazon i The Washington Post (americký deník). Jeho majetek přesahuje cenu 114 miliard USD. Druhé místo žebříčku drží Bill Gates, velmi známý technologický vývojář, který nedostudoval Harvardovu univerzitu, současně zakladatel firmy Microsoft.
graf akcií
V jednu chvíli byl za nejbohatšího považován právě Bill, nyní jeho majetek činí „pouze“ 104 miliard USD. Další je Warren Buffett, mnohé může překvapit, že ročník jeho narození je 1930. Vlastní holdingovou společnost Berkshire Hataway, ta mimo jiné patří mezi padesát nejbohatších na světě. Warren je investor, bydliště má v Omaze a díky svým marketingovým tahům je přezdíván „Věštec z Omahy“. To, že má finance v krvi potvrzuje i fakt, že první akcie koupil v roce 1941, tedy ve svých pouhých jedenácti letech. Nyní může říct, že svými nynějšími 83 miliardy USD zabezpečil svou rodinu na opravdu dlouhou dobu. Na řadu přichází první Evropan, a to Francouz Bernard Arnault, který investoval do módy. Je vlastník LVMH, což je „skupina“ značek, jako jsou Sephora, Givenchy, Fendi a mimo jiné i Louis Vuitton. 76 miliard USD mu říká pane. Pátá příčka patří Mexičanovi Carlosovi Slim Helú. Rozhodně není lakomý, poněvadž firma América Móvil, která provozuje telekomunikační sítě po celé Latinské Americe, není jen jeho. Značný podíl má i jeho rodina. Má šest dětí, vlastní další stavební a průmyslové firmy, vlastní i podíl světoznámého deníku The New York Times. Šestý v pořadí je Amancio Ortega, což je dle mého známější jméno. Jedná se o Španěla, který má pod palcem pyrenejské módní velikány, jako jsou Zara či Pull & Bear. Jeho majetek činí 63 miliard USD.
citát Billa Gatese
Abychom se nebavili jen o mužích, kteří v bohatství značně dominují, zmíním nejbohatší ženu. Je jí Françoise Bettencourt Meyers, majetek činí 50 miliard USD. Krom prvenství, co se majetku týče, drží i další. Je nejbohatší Evropanka, dokonce i nejbohatší Francouzka. Peníze má v krvi, už její dědeček založil kosmetickou firmu, kterou známe pod názvem L’Oréal. Jedná se opět o rodinný podnik, ale vlastní 33 procent celku a současně je i jeho předsedkyně, nicméně cesta k této pozici nebyla jednoduchá a pronásledovaly jí různé soudní záležitosti.