Rozhodnutí

Co se týká peněz – jestli jich budete mít v životě dostatek nebo málo – toto rozhodnutí je na každém z nás. Lidé mají dnes možnost si vydělat nebo přivydělat tolik peněz, které uspokojí nejenom jejich základní potřeby, ale pokud chtějí mnohem, mnohem víc, měli by pro to něco udělat.

Co mi chybí ke štěstí – hromada peněz

Možná patříte mezi ty, kteří si často postěžují, že nemají peníze. Nebo patříte mezi ty šťastnější a peníze neřešíte. Protože jich možná máte dostatek, a tak pro vás ani moc neznamenají.

Je zajímavé, že pokud někdo peníze doslova miluje, tak jich má stále dostatek. Co je na penězích pozitivní? Snad to, že si za ně koupíte to, co potřebujete, po čem toužíte a co chcete pro své uspokojení.

touha po bohatství

Ale touha mít co nejvíce, tak to se zákonitě odraží na mezilidských vztazích. Lidé, kteří jsou bohatí, tak většinou peníze doslova milují a ony se jich drží (alespoň se to říká). Na druhou stranu žijí i v určitém napětí, aby o to své bohatství nepřišli. I když tvrdí, že vše, co dělají, tak je to pro rodinu, její pohodlí a spokojenost. Ale na kterou kvůli přemíře pracovních aktivit mají zákonitě málo času. Asi je to tím, že jsou neustále zaměstnaní a peníze doslova „nahání“. Protože musí například platit hypotéku, chtějí mít bytové zařízení se všemi novými technologiemi, které též něco stojí, pak jet na dovolenou do zahraničí. A děti, jak malé tak hlavně větší, jsou čím dál náročnější…. A na soukromí a lásku už nezbývá moc času. Nebo mají různé záliby a koníčky, které jejich život naplňují, ale ty něco stojí.

Co se týká dobrých přátel, pokud se obklopujete podobnými lidmi jako Vám podobnými, to asi se skutečným přátelstvím nemá moc společného.

Každý samozřejmě o penězích smýšlí jinak.

Šťastlivec – za svou práci si samozřejmě necháte zaplatit, nestěžujete si, svůj rozpočet si hlídáte, nepůjčujete si a jste spokojeni s tím, co máte. I když možná žijete skromně, jste šťastní a spokojeni. A dokážete si užít každou chvíli s radostí i bez toho, že nejste bohatí. Upřednostňujete prostě ve svém životě jiné hodnoty, než jsou peníze.

Bohužel, žijí mezi námi i takoví lidé, kteří musí doslova počítat každou korunu. Může se to týkat nejenom starších lidí, ale lidí nemocných, postižených, osamocených a to, že nemají dostatek peněz na důstojný život, tak se jich může bytostně dotýkat pocit sklíčenosti a osamocení. Ale přesto se snaží být nikomu na obtíž. Na tyto lidi bychom neměli s pomocí zapomínat.