Udělejte dětem na zahradě zábavní kout

Mít u domu zahradu a neumět ji do využít do posledního drnu by byl hřích, zvláště, pokud máte děti. Zrovna v dnešní době, kdy našim ratolestem chybí pohyb i pobyt v přírodě, byste se na přebudování zahrada alespoň částečně do dětského hřiště měli pokusit. Možná vás to překvapí, ale nemusí se za každou cenu jednat o kdovíjak drahé úpravy. Často to jde i poměrně levně a jednoduše.
Dětské hřiště
1. Trampolína – koupě jednoduché cvičební pomůcky v podobě trampolíny může vaši zahradu obohatit možná více, než si myslíte. Jedná se o velice zábavnou záležitost, kterou mohou standardně používat nejen děti, ale vyřádí se na ní i mnozí dospělí. Mějte na paměti, že nejde pouze o hračku, ale o pomůcky, díky které můžete docílit jak lepší fyzické kondice, tak i lepších na nohách i na trupu. Skvělé navíc je, že trampolíny nejsou moc drahé. Dají se pořídit za pár tisícovek, a to se bavíme o těch větších a kvalitnějších. Důležité je, aby ta vaše měla veškeré dostupné bezpečnostní prvky typu obvodové sítě.
Houpačka na stromě
2. Dětský hrad – ano, i hrad lze na zahradě postavit. Nebude ale z cihel nebo ze dřeva, ale z plastu. Důvod, proč koupit zrovna hrad z toho materiálu je prostý – bezpečnost. Plastové hrady jsou pevné a měkké zároveň. Způsobit si tak zranění bude pro vaší dítko daleko složitější, než kdy se jednalo o stavbu z klasických komponent. Dětské hrady samozřejmě nevypadají jako staré středověké tvrze, ale mají spíše charakter prolézaček. Některé verze dokonce disponují i malými houpačkami. I s nimi si tedy vaše děti mohou dostatečně vyhrát, zvláště, pokud jsou malé.
Houpání na houpačce
3. Bazén – zahrada bez bazénu, to by nebylo ono. Hlavně v letních měsících se bazén ukáže jako skvělá investice, ale v případě, že máte peněz na rozdávání, klidně kolem něj můžete vystavět zimní zahradu, takže bude použivatelný všech dvanáct měsíců v roce. Nemáte-li zase tak velké finanční rezervy, můžete dětem i tak udělat radost a koupit jim alespoň malý bazének. Není určen na plavání, ale na vyblbnutí a zchlazení stačí bohatě, a to i pro dospělé jedince.