Smích léčí – a to platí jak pro děti, tak i pro dospělé

Smích léčí, uvolňuje atmosféru, snižuje zábrany, stmeluje a má také spousty dalších pozitiv, která nám může přinést. Tato aktivita velice prospívá našemu zdraví. Smějte se vy i vaše děti tak často, jak je to jen možné, sami uvidíte, že vám to velice prospěje. A kde všude vám může tato „veselá terapie“ pomoci? Smích pomáhá jak dospělým, tak i těm nejmenším. Děti, které se smějí jsou roztomilé a šťastné, proto jim dopřávejte veselé chvilky hodně často a vy si je můžete vychutnat společně s nimi.
copatá dívka
V jakých oblastech nám smích pomáhá:
§  posílení imunitního systému a zlepšení zdravotního stavu obecně
§  zlepšení kvality zubů
§  zmírnění stresu a zlepšení nálady
§  zmírnění bolesti
§  zmírnění depresí a špatné nálady
§  pozitivní vliv na krevní oběh
§  posílení vnitřního svalstva
rodinná procházka

Dětský smích je tak upřímný a bezprostřední a rozhodně těm malým bytostem hodně prospívá. Vymýšlejte proto různé aktivity, při kterých o dobrou náladu a pozitivní naladění nebude nouze. I nevinné hry nebo blbnutí vykouzlí vašim ratolestem během chvilky úsměv na rtech, který jim nejen bude slušet, ale také prospěje jejich zdraví, a i vám zlepší náladu. Při této aktivitě se do krve vyplavují endorfiny, díky tomu také pomáhá k tišení bolesti a působí tak jako anestetikum.
U dětí, které se také často a pravidelně smějí to mimo jiné i posiluje jejich imunitu a dále také pozitivně působí na fyzickou i psychickou kondici, dále snižuje jejich případnou agresivitu, a navíc i zvyšuje pozornost, což se hodí obzvláště u školáků.
Tato pozitivní zábavná aktivita je zkrátka psychickému a fyzickému zdraví velice prospěšná, a to v jakémkoliv věku, jak u těch nejmenších, tak i u dospělých lidí. Pomůže s trápením, pohladí na duši, zlepší náladu a prospívá zdraví, a navíc je zdarma. Co víc si přát? Proto stojí tuto aktivitu zařadit do našeho každodenního života.